Walka z korozją

Jest koszmarem jakiegokolwiek posiadacza auta. Potrafi przypuścić atak na w równej mierze stare jak i młode auta. Można się z nią spotkać w jakiejkolwiek szparze nadwozia. Całe szczęście są efektywne metody radzenia sobie z korozją.

korozja

Odszukanie przejawów rdzy

W celu odszukania rdzy najlepiej jest umyć porządnie auto, efektywnie sprawdzi się do tego na pewno myjka ciśnieniowa. Potem spoglądamy na przestrzeń wokół nadkoli i pod progami, albowiem są to miejsca szczególnie wystawione na tworzenie się rdzy (zimą dostać się może tam sól i odmienne wykorzystywane przez drogowców do osypania ulic substancje). Są to również bardziej często niż odmienne miejsca narażone na mikro uszkodzenia, które zdzierają przeciwrdzewną izolację lakieru. Dalej w kolejności są drzwi, jakkolwiek nie ma reguły i wypada obejrzeć drobiazgowo całe nadwozie. Aby nie mieć następnie niemiłej zaskoczenia.

Eliminacja rdzy

Jak dowolnego rodzaju nieduża usterka, niepozorne ogniwo korozji damy radę wyeliminować własnym sumptem. Będziemy potrzebować papieru ściernego o rozmaitej ziarnistości i adekwatne specyfiki.

Po pierwsze asekurujemy dane miejsce taśmą malarską i szlifujemy papierem ściernym. Następnie uzupełniamy wyłomy gładzią szpachlową, po czym malujemy na adekwatny kolor (czas schnięcia oraz pauzę pomiędzy pracami wytwórca dołącza w poradniku na pudełku).

Niestety są sytuacje w których jesteśmy zobligowaniu przekazać nasz samochód do speca. Może to być dla nas korzystne, ponieważ jest on w posiadaniu specjalistycznego sprzętu, a w razie gdyby zaszła konieczność wymiany np. całego nadproża, naprawa dokonywana jest rzetelnie.